דלג על שורת הניווט מפת האתר

לידה

הלידה היא רגע שיא דרמטי, שער בין 9 חודשי הריון לחיים שלמים של הורות. כשאנחנו צופות לקראת הלידה מתערבבות בנו רגשות שמחה ופחד, התרגשות וחששות. הלידה היא ארוע טבעי, פיזיולוגי שנשים עברו לאורך כל ההיסטוריה האנושית גם בלי קורסי הכנה, שיטוט בפורומים באינטרנט או קריאת ספרים.

נשים הגיעו ללידתן לאחר שהיו מלוות או עדות ללידות של נשים אחרות וכשהן מלוות במעגל תומך של נשים מנוסות, רגועות ומעודדות.

היום, רובנו מגיעות ללידה שלנו כאשר מעולם לא היינו נוכחות בלידה קודם לכן. אנחנו לא יודעות למה לצפות מתהליך הלידה, מה לצפות מעצמנו, מה הכלים שלנו בלידה ומה יעשו האנשים שסביבנו. אנחנו מגיעות ללדת במקום בלתי מוכר, כשהצוות שמטפל בנו אינו מכיר אותנו וכשלרוב יתעסק בעיקר בצד הרפואי של הלידה ולא במתן תמיכה מקצועית ונפשית לאורך שלבי הלידה – לה זקוקה כל אישה.

אני מזמינה אתכם:

הכנה ללידה

קורסי הכנה ללידה איכותיים ומושקעים באוירה אינטימית וביחס אישי הכוללים ליווי לאורך כל הדרך.

לבדיקת קורסים קרובים ולקבלת מידע נוסף פנו אלי דרך האתר או בטלפון 052-4696834

דולה

מהי דולה?

הדולה היא דמות חדשה ישנה בתמונה הלידה. לאורך כל ההיסטוריה עד לפני כ200 שנה, נשים היו יולדות בביתן עם מילדת ומוקפות בנשים נוספות שיעודדו אותה וידאגו לכל צרכיה. מאז שנכנסו הלידות לבתי החולים היולדת נשארה לבדה רוב הלידה כשהצוות הרפואי לבדו מסייע לה. בחמישים השנים האחרונות נכנסו בני הזוג לתמונה ובהדרגה הפכו למלווים של היולדות ואחריהם חזרו שוב הדולות – הנשים המלוות, שתומכות באשה ובבן זוגה לאורך הלידה ונותנות מענה שמשלב בין המקצועיות של הצוות הרפואי המנסה ובן התמיכה הרגשית והאישית שנותן המלווה הקרוב.

מחקרים הראו כי נוכחותה של מלווה מנסה בלידה שנוצרה איתה הכרות מוקדמת:

מי צריכה דולה?

נשים רבות יותר ויותר מזמינות היום דולה שתלווה אותן, בתוכן תוכלו למצוא:

בשבילי ליווי לידה היא זכות גדולה וייעוד.

אני מאמינה ביכולת שלנו לחוות לידה טובה, מעצימה ושמחה ובכך שלכל תינוק דרך שונה להיוולד ולכל אשה דרך שונה ללדת.

בתהליך הליווי אנחנו עוברים ביחד תהליך של בירור הציפיות, החלומות והחששות לקראת הלידה ולומדים ביחד כיצד אנחנו, את, בן זוגך או מלווה אחר שבחרת לעצמך ואני, יכולים ליצור תנאים טובים יותר בשבילך ללידה שאת מבקשת לעצמך.

במהלך הלידה אני משתמשת בכלים מגוונים בהתאם לצרכים העולים והולכת איתך עם כל בחירה שלך ושל בן זוגך. בליווי אני זוכרת כי זוהי הלידה שלך ותפקידי רק להיות לשרותך לפי צרכייך, רצונותייך ואמונותיך. אני מלווה אותך בדרכך כפי שאת מלווה את העובר/ית בדרכם שלהם באהבה גדולה.

להתעניינות בשרות דולה ולקביעת פגישת הכרות ללא התחייבות וללא תשלום פנו אלי דרך האתר או ב טלפון 052-4696834